Çift Anadal Programları

2024 Güz dönemi için ÇAP Başvuru Tarihleri: 24 Haziran, 2024, Pazartesi-16 Temmuz, 2024, Salı

ÇAP başvuru formuna şu adresten ulaşabilirsiniz: https://fas.boun.edu.tr/tr/formlar/ogrenci-formlari

Çift Anadal Programları (ÇAP)

Sosyoloji Bölümü İktisat, Tarih, Felsefe, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Hukuk ve Psikoloji bölümlerinden öğrencilere çift anadal programı sunmaktadır. Bölümler için açılan kontenjanlar şu şekildedir: İktisat: 2, Tarih: 2, Felsefe: 2, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi: 2, Batı Dilleri ve Edebiyatları: 2, Hukuk: 2 ve Psikoloji: 2.

ÇAP Koşulları

a) Dört üzerinden en az 3.20 G.N.O.(genel not ortalaması)

b) En az bir Soc kodlu ders almış ve BB ile geçmiş olmak

c) Bir sayfalık niyet mektubu

d) Bölüm değerlendirmesi

Sosyoloji Bölümü ÇAP danışmanı:  Ceren Özselçuk
ceren.ozselcuk@gmail.com

ÇAP Müfredatları

Sosyoloji - Ekonomi Müfredatı

Sosyoloji - Felsefe Müfredatı

Sosyoloji – Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Müfredatı

Sosyoloji – Psikoloji Müfredatı

Sosyoloji - Tarih Müfredatı 

2024-25 güz döneminde ÇAP ve YAN DAL başvurusunda bulunacak öğrenciler için izlenmesi gereken adımlar aşağıda açıklanmıştır.

* Fakültemiz bölümleri arasında ÇAP başvurusu yapmak isteniyor ise kendi bölüm ÇAP Danışmanı ve Bölüm Başkanı onayı ile ÇAP yapmak istediği bölüme (https://fas.boun.edu.tr/tr/formlar/ogrenci-formlari) ve transkriptleriyle birlikte; başvurması gerekmektedir.

* ÇAP yapmak istediği bölüm başka bir fakültenin bölümü ise her iki ÇAP Danışmanı ve Bölüm Başkanı onayları ile birlikte iki Fakülteye de (https://fas.boun.edu.tr/tr/formlar/ogrenci-formlari) ve transkriptleriyle birlikte; başvurulması gerekmektedir.

YAN DAL başvurusunda bulunacak öğrenciler ise sadece YAN DAL başvurusunda bulundukları bölümün Bölüm Başkanı ve YAN DAL Danışmanından (Bölümlerden bilgi alınarak, yazılı ya da mail üzerinden) onay alıp Yan dal Programları Başvuru Formunu (https://fas.boun.edu.tr/tr/formlar/ogrenci-formlari) dolduracak ve transkriptleriyle birlikte YAN DAL başvurusunda bulundukları bölüme evraklarını ileteceklerdir.

Öğrencinin evrak takibinden bölümler sorumlu olacak ve öğrenci tarafından teslim edilen evrakların (güncel transcript, her iki Bölüm Çap danışmanı, Bölüm Başkanı onayı ve ÇAP- YAN DAL formları) eksiksiz olduğu kontrol edildikten sonra öğrenci adına düzenlenen bir dosyada toplayarak, en geç 22 Temmuz 2024 tarihine kadar e-posta ile  fefstdnt@boun.edu.tr adresine ya da elden Fen-Edebiyat Fakültesi Öğrenci İşleri Ofisine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Dekanlığımıza öğrenciler tarafından yapılacak bireysel başvurular kabul edilmeyecektir.